Sıkça Sorulan Sorular

Bıttım sabunu ile ilgili sıkça sorulan sorular

Sıkça Sorulanlar

Ürünlerinizin Doğallık Oranı Nedir ?

Ürünlerimizin her çeşidi %100 doğal ve bitkiseldir .

Ürünlerinizde hangi katkı maddeleri ne oranda kullanılıyor ?

Ürünlerimizin hiç bir çeşidinde , hiç bir katkı maddesi kullanılmaz . Koku,renk,kıvam,parlaklık ve veya başka bir amaçla , hiç bir şekilde kimyasal,hayvansal,esansiyal ürün,karışım,madde bulunmaz . %100 doğal 1.kalite sofralık Antakya Zeytinyağı ve %100 Doğal Antakya Bıttım Yağı kullanılmaktadır .

Piyasada çokça Bıttım sabunu bulunmakta , Siirt Sabunu ,Yeşil Sabun , Bıtom Sabunu vb. isimlerle satılmaktadır. Sabunlarınızın fiyatı neden daha yüksek ? Hangi sabunu neden almalıyız ? Ya da Neden Sizin ürünlerinizi tercih etmeliyiz ? Hepsi doğal değil mi ? Hepsi aynı faydayı sağlamaz mı ?

Güzel sorunuz için teşekkür ederiz . Bu sorunun(soruların) yanıtı hem çok basit , hem de çok zor … Çok detay vererek sizi sıkmadan cevaplamaya çalışalım … Ürün açıklamalarımızda hep vurguladığımız gibi , sadece saf bıttım yağı ve 1.kalite sofralık zeytinyağı kullanıyoruz . Sabunlarımızı Sağlık ürünü olarak görürüz . İnsan sağlığına çok yararlı olan bıttım yağı ve zeytinyağının faydalarının azami ölçüde hissedilmesi önemlidir. Bu nedenle , atık yağlar , hayvansal yağlar , sınai yağlar , sabunlaştırılmış sınai yağlar , prina yağı , don yağı , pamuk yağı , koku ve renk kimyasalları , sertleştiriciler,köpürtücüler ve veya başka yağ,katkı veya kimyasallar hiç bir şekilde atölyemizde bulunmaz , üretim aşamalarımızda kullanılmaz .. Ayrıca sabunlarımız özel yöntemimizle üretilir , sabunlaştırmada kullanılan sabun bazı -kostik- bu özel yöntemde ayrıştırılır ve atılır . Sabunlarımız tamamen kurutulduktan sonra paketlenir . Bu esnada ciddi fire oranı vardır . Diğer sabunlara gelince , bu konuda dilerseniz yorumu Size bırakalım ….

Cilt rahatsızlığım var , sabunlarınızın yan etkileri var mıdır ?

Bıttım Yağı  ve Zeytinyağı doğanın insanlara armağanı olan iki güzel ve tarihsel ağacın meyvelerinden elde edilen mucizevi faydaları olan doğal yağlardır . Bu iki yağın karışımından sabun yapımı , Antakya’nın yüzlerce yıl öncesinden süregelen geleneğidir. Bu sabunlar , insanların temizliğinde , giysilerin temizliğinde hep kullanılmıştır . Bu doğal yağlardan başka hiç bir madde içermeyen , doğal sabunlarımızın bugune dek bilinen bir yan etkisi yoktur. Özellikle Sizin gibi hassas cilt yapısına sahip veya rahatsızlıkları bulunan insanlarımızın , çeşitli petro kimyasallar içeren şampuanları kullanmaktansa doğal sabunlarımızı kullanmaları daha faydalı olacaktır.

Bebeğimi sabunlarınızla yıkayabilir miyim ?

Kesinlikle evet . Sadece göz yakmama özelliği yoktur . Buna dikkat etmelisiniz . Bebeğinizin saf cildine ancak ve ancak doğal sabunlarımız faydalı olacaktır . Annelerimiz , ilk banyomuzdan itibaren bizi hep Antakya Bıttım Sabunu ile yıkardı ..

Ürünlerinizi Kapıda Ödeme Sistemi ile satın alamaz mıyız ?

Bu yönde bir tercihiniz varsa mail veya telefonda bize bildirirseniz PTT Kargo Kapıda Ödeme Sistemi ile gönderim yapabiliriz . PTT Kapıda ödeme hizmeti için Kargo ücreti dışında 2 TL hizmet ücreti almaktadır .

Ürünlerinizi neden heryerde bulamıyoruz ? Marketlerde neden satılmıyor ?

Bir sağlık ürünü olarak tasarlayıp ürettiğimiz , Tahir Çelikkaya Özel İmalat Doğal Şifalı Antakya Bıttım Sabunu ile tüm insanlarımızı ve dünya insanını tanıştırmak elbette en büyük amacımız. Bu amacımıza ürünümüzü kullanan Sizlerin ilgisi ve çevreleri ile paylaşımı ile adım adım ulaşmaya çalışıyoruz. Sizlerin talebi ile çeşitli satış kanallarının ürünümüze ilgisi doğmakta ve kendi satış kanallarında ürünümüzü sunmak istemektedirler. Biz de doğru platformlarda bulunmak isteği taşıyoruz . Sipariş sayfamızda belirttiğimiz gibi , mail ve telefonla gelen siparişleriniz kargo ile adresinize ulaştırılmaktadır .

Domuz Gribinden korunmak için sabunlarınız kullanılabilir mi ?

Domuz Gribinden korunmakta kişisel temizliğin önemi uzmanlarca vurgulanmaktadır. Sık sık ellerin yıkanması , yüzün sabunla yıkanması bizlere düşen en basit önlemlerdir.Kişisel temizlik için deterjan içeren el yıkama sıvıları veya şampuanlar kullanmak yerine , en doğal antiseptik (mikrop öldürücü) olan Bıttım yağından imal edilmiş sabunlarımızı kullanmanızı tavsiye edersek, hem doğal hem de faydalı bir öneri yapmış oluruz düşüncesindeyiz.

sizin yörenizde doğal Bıttım sabunu ürettiğini söyleyen çok kişi var.hanginizin ürettiği sabun tamamen doğal ? ………markalı bıttım sabunu kullandım pekte memnun kalmadım.ama kokusu harikaydı. bıttım yağı yüzdesi tamdı diyebilirim.el yapımıyı fabrika üretimi değil.sizin ürünlerinizde Bıttım yağı yüzdesi ne kadar? başka katkı kullanıyomusunuz ?

bu soru degisik zamanlarda karsilastigimiz ve karsilasmaktan memnun oldugumuz bir soru. belirttiginiz gibi ozellikle yoremizde bıttım sabunu adı altında markalı – markasız cok uretim var . Ulkemizde bu anlamda yeterli denetim oldugunu soylemek zor .Biz her zaman oldugu gibi baskalarinin uretiminden cok kendi uretimimiz hakkinda yorum yapmayi dogru buluyoruz . Uretmekte oldugumuz sabunlarimizi saglik urunudur. Biz bu bilinç ve sorumlulukla insan sagligina yarar saglamak amaci ile uretim yapiyoruz . Urettigimiz sabunlarimizda kullanilan yaglar saf bıttım yağı ve sofralik zeytinyagıdır . bıttım yagi yogun cesidimizde en az yuzde seksenbeş oranında bıttım yagı vardır . zeytinyagı yogun cesidimizde yuzde kırk oranında bıttım yagı bulunur . Sabunlaşmayı sağlayan kostiği sabunun içerisinde bırakmayıp arındırırız . Koku ve renk için ya da başka bir amaçla herhangi bir katkı maddesi ,esans,vb. kullanmayiz . Sabunlarimizin kalitesini ancak kullaninca hisseder ve farkini anlayabilirsiniz . İsterdik ki , her urun icerigi dogru ve durust bir sekilde belirtilsin ve insanlar neye para verdiklerini bilsin .. Yani bıttım sabunu olarak satilip icerisinde bıttım esansindan başka bıttıma ait birşey olmayan , çeşitli yaglar kullanilarak yapilan sabunlar elbette sac ve vucut için hiç bir fayda sağlamayip bilakis zarar verecektir . Bahsettiginiz urunun kokusunun guzel olmasinı esansının tam olmasına bağlamak daha mantıklı olur . Eger bir gün yukarida belirttigimiz içerik dışında başka bir şekilde sabun üretim yapar isek , emin olunuz ki harfiyen bildirir , fiyatını da ona gore belirleriz . Umariz , sorunuza yanit bulmuştur. Sagliginiz bizim için onemlidir .

Siz de soru sormak isterseniz ; [email protected] elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz . İlginiz için teşekkür ederiz . Sağlıklı ve mutlu günler dileklerimizle ..bu sabunu tavsiye üzerine aldım çok memnun kaldım ama sahtesiyle nasıl ayırt edeceğiz.bilgilendirirseniz sevinirim.saygılarımla